Jak se obléci do tanečních

MLÁDEŽ – základní taneční kurzy

Oblečení by vám nemělo bránit ve volném pohybu. Věnujte také velkou pozornost výběru vhodné obuvi, aby nohy příliš netrpěly, a boty byly vhodné na taneční parket.

Dívky

Šaty, delší i kratší sukně (pokud na to máte nožky), halenka, společenské kalhoty jsou možné. Sukně by vám neměla bránit ve volném pohybu. Lehké boty na polovysokém podpatku (cca 4–6 cm) – doporučujeme speciální taneční obuv, velmi vysoké podpatky nejsou vhodné. Boty bez podpatku si vzít můžete, ale pro tanec je podpatek lepší.

Chlapci

Tmavý oblek a tmavé boty, tmavé ponožky, bílá či jednobarevná košile, kravata nebo motýlek, bílé rukavičky nejsou nutné. Na plesy a prodloužené bílá košile a motýlek.

Doprovázející

Společenský oděv

V navazujících kurzech, pokračovačkách a speciálkách, doporučujeme stejné oblečení jako u dospělých a vysokoškoláků.

DOSPĚLÍ, VYSOKOŠKOLÁCI

Dámám doporučujeme delší i kratší sukně, společenské kalhoty, šaty, pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře a které vás nebude rušit při tanci. Úzké a krátké sukně a šatičky dokáží dámy občas potrápit :-)

U pánů není nutné, aby měli oblek a sako. Přesto zůstaňme u společenského oblečení. Každodenní civilní oblečení, jeansy, trička apod. vhodné nejsou. Pánům doporučujeme společenské kalhoty, košili s kravatou, popřípadě společenskou košili s rozhalenkou. Oblečení by vám mělo umožnit zvednout ruce. Musí umožnit pohodlný pohyb.

LADIES KURZY

Něco pohodlného a zároveň ženského, v čem se budete cítit dobře a přitažlivě – např. kratší šaty, sukýnky, legíny, topy, trička,… a ideálně obuv na latinskoameric­ké tance - doporučujeme boty na středním podpatku (4–6 cm). Nejlepší jsou samozřejmě speciální taneční botky na latinu, které můžete zakoupit např. v obchodě ELIS Dance sport www.elisdancesport.com, Na Smetance 20, Praha 2. Domluvili jsme tam pro vás 10% slevu – slevenky od nás dostanete společně s přihláškou nebo na lekci. Pokud nemůžete nebo nemusíte podpatky, vhodné jsou ještě „jazzovky“ – k doptání ve stejném obchodě.

DĚTSKÉ KURZY

malé děti – pohodlné tepláčky, legínky, punčocháče, nebo sukýnky, co nebrání v pohybu ani v lezení po zemi, obyčejné tričko. Na nožky ponožky s protiskluzovou podrážkou nebo taneční piškoty. Do delších vlásků gumičku. Jako zcela nevhodné se ukazují dlouhé sukýnky (při lezení po čtyřech překáží a holčičky se do nich motají) a jako obuv jsou velice nevhodné sandálky, balerínky či jakékoliv botičky, které nedrží na noze. Pro rodiče podobně, důležitá je možnost pohybu, počítejte s tím, že se také plazíme po zemi :-)

větší děti – pohodlné tréninkové oblečení, tepláky, sukně, trička. Pro starší děti v kurzech společenských tanců je vhodná speciální taneční obuv. Napište nám, máme k dispozici slevu u některých poskytovatelů tanečních potřeb.